The title of the page

142 Adet Gümüş Roma Sikkesi Bulundu

Medya

Haber Editörü
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
221
Beğeni
474
İngilterenin Wiltshire bölgesinde yaşayan amatör arkeologlar hafta sonunu Wiltshire’da bir yeşil alanda kamp yapıyorlardı. Çadır kurmaya karar veren 3 arkadaş, çadırın çivilerini takmak için toprağa eğildiklerinde ilk sikkeyi yerde buldu.Arkadaşların keşfi büyük heyecan yarattı. Çevrede arama yapan üçlü, daha sonra birkaç tane daha bulunca, evlerindeki metal detektörü alıp gelerek boş yeşil alanı detektörle aramaya başladı.

antiksikkelernumizmatik8.jpgMS 340-402’den kalma Roma dönemi sikkelerinden 142 tane bulan üç kafadar, daha sonra bunları müzayede evine götürdü. Bu konuda uzman olan Londra'daki Noonans Müzayede Evi tarafından yapılan açık artırmada madeni paralara 40 bin sterline alıcı çıktı. Sikkeler dün açık artırmada satılırken, üç İngiliz'in elde edilen geliri mülk sahibiyle paylaşacaklarını belirtti.

antiksikkelernumizmatik4.jpg
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.