The title of the page

Ainos Antik Kenti Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,947
Beğeni
9,811
Ainos [Αίνος Θράκης] Antik KentiAntik dönem ismi Ainos [Αίνος Θράκης] olan antik kent günümüz Edirne/Enez ilçesi sınırlarında bulunan Antik Yunan kentidir. Ainos [Αίνος Θράκης] antik kentinin sembolü keçi figürüdür. Ainos [Αίνος Θράκης] antik kentinde darb edilen antik sikkelerin ön yüzünde, pagan inancına mensup tanrıların habercisi olan Hermes tasvirleri yer almaktadır. Arka yüzünde ise Ainos [Αίνος Θράκης] antik kentinin sembolü olan dağ keçisi ve AINION lejant kısmı görülmektedir. Ainos [Αίνος Θράκης] antik kenti Antik çağdaki en önemli limanlardan biriyken, şimdi kıyıdan yaklaşık 5 km içeride bulunmaktadır.
Aşağıda paylaşmış olduğumuz Antik Sikkeler Ainos [Αίνος Θράκης] antik kentinde darb edilmiş olan Antik Sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Ayhan

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
7 Şub 2022
Mesajlar
84
Beğeni
289
Her kentin sikkesi kendine özgü tasarımlara sahip bunu bilmek harika bir şey teşekkürler @Ares
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.