Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Airai Antik Kenti Sikkeleri

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
8,190
Beğeni
12,341

Airai [ Αἰραί ] Antik Kenti


Limanı olan küçük bir Yunan şehri Airai yalnızca antik sikkelerinden bilinmektedir. Airai, MÖ 370 dolaylarında Teoslu komşuları tarafından fethedilip ortadan kaybolmadan önce, günümüz Sığacık körfezinin kuzey kıyısında İzmir-Urla ilçesine bağlı Demircili köyü bölgesinde çok kısa bir süre varlığını sürdürmüştür.Airai [Αἰραί] antik kentinin MÖ 4. yy'a tarihlenen ve üzerinde sikke ön yüzlerde Apollon arka tip Baykuş ve ΑΙΡΑΙΩΝ - AIRAION lejantlı gümüş ve bronz sikkeleri günümüze kadar ulaşmıştır. Antik kente ait bulunmuş fazla sikke yoktur.
Aşağıda paylaşmış olduğumuz Antik Sikkeler Airai [Αἰραί] antik kentinde darb edilmiş olan Antik Sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz.

ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_Airai (8).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_Airai (9).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_Airai (1).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_Airai (2).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_Airai (3).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_Airai (4).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_Airai (5).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_Airai (6).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_Airai (7).jpg