Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Almanya'da 5.500 Adet Antik Sikke Bulundu

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Medya

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
225
Beğeni
471
Augsburg kentindeki arkeologlar , yaklaşık 2.000 yıl öncesine ait 5.500'den fazla Roma sikkesinden oluşan antik sikke yığını keşfetti

silver_coins.jpg


Bavyera'da şimdiye kadar bulunan en büyük antik Roma gümüşü istifini temsil ediyor . Araştırmacılar, bir konut kompleksinin inşaatı öncesinde kazı yaparken eski bir nehir yatağında hazineyi buldular.

Augsburg'un arkeoloji bölümü başkanı Sebastian Gairhos'un yaptığı açıklamada , paranın muhtemelen üçüncü yüzyılın başlarında şehrin dışına gömüldüğünü ve yüzlerce yıl sonra bir sel tarafından yıkandığını söylediği gibi .
"Sikkeler böylece nehirdeki çakıllara dağıldı" diye ekliyor.

Sahada yapılan diğer keşifler arasında sapı hilal şeklinde olan girift bir kandil yer alıyor.

oil_lamp.jpg


İmparator Nero (MS 54 ila 68 yılları arasında hüküm sürdü) döneminde basılmışken, en yakın tarih Septimius Severus (MS 193 ila 211 yılları arasında hüküm sürdü) zamanına aittir. 193'de öldürülmeden önce sadece iki ay hüküm süren Didius Julianus'un saltanatına ait nadir madeni paralar da ortaya çıkıyor.

Nehir yatağında yapılan kazılarda daha önce silahlar, aletler, mücevherat ve tabakların yanı sıra sapı hilal şeklinde olan sağlam bir bronz kandil de dahil olmak üzere bir dizi keşif ortaya çıkmıştı. Şehrin duyurulduğu gibi gibi , buluntular Augsburg'un Bavyera'daki en eski Roma üssü olduğunu gösteriyor. Eserler, kampta kadınların yaşadığına ve kampın ilk sakinlerinin İtalya, İspanya, Kuzey Afrika ve Güney Fransa da dahil olmak üzere Roma İmparatorluğu'nun dört bir yanından geldiğine dair kanıtlar sağlıyor.

Roma döneminde günümüz Avusturya, İsviçre ve Almanya'nın bazı kısımlarını içeren Raetia eyaleti stratejik konumu açısından önemliydi. Raetia, biri İtalya'yı Avrupa'ya bağlayan iki önemli otoyolu kontrol ediyordu. Raetia, biri İtalya'yı Tuna Nehri'ne, diğeri ise Galya ile Balkan Dağları arasındaki iki önemli otoyolu kontrol ediyordu. Bu, eyaletin kuzeyden gelen işgalcilerin İtalya'ya saldırmak için kullanabileceği yolları engelleyebileceği anlamına geliyordu.