The title of the page

Alopekonnesos Antik Kenti Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,947
Beğeni
9,811
Alopekonnesos [Ἀλωπεκόννησος] Antik KentiAntik dönem ismi Alopekonnesos [Ἀλωπεκόννησος] olan antik kent, Trakya Chersonesus [Gelibolu] yarımadasında, günümüz Çanakkale/Anafartalar limanı bölgesinde bulunan antik Yunan kentidir. Antik kent ismini Tilki'den almaktadır. Tilki adası olarak bilinir. Antik kent sikkelerinde arka tipler Tilki tasvirleri görülmektedir.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz Antik Sikkeler Alopekonnesos [Ἀλωπεκόννησος] antik kentinde darb edilmiş Antik Sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz.

 

Baykuş

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
150
Beğeni
475
guncellenmeyen arkeolojik ve tarihsel bilgiler arasında bilgi kirliliğine mahal bırakmadan sunduğunuz konularda numizmatik eserleri ve barındırdıkları antik kentleri sayenizde görmüş ve incelemiş oluyoruz tüm emekleriniz için çok teşekkürler
@Ares
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.