The title of the page

Antakya

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,973
Beğeni
9,839
Antakya [ Αντιόχεια - Antioch ] antik kentinde darp edilen Antik Bizans dönemine ait antik sikkeler üzerlerinde Antakya isminin ΑΝ - ΑΝΤΙΚ - ΑΝΤΧ - ANTIX - THEUP - THEUPO - ΘVΠOΛS - ΘVΠO olarak darp edilmiş olduğunu görmekteyiz.

Daha sonra Antioch / Antakya kenti Theoupolis [ Θεούπολις anlamı Tanrı Şehri ] olarak isim değiştirmiştir. Altta paylaşmış olduğumuz Antik Bizans sikkeleri üzerinde Antakya [ Αντιόχεια - Antioch ] antik kentinin sikkeler üzerinde nasıl darp edilmiş olduğunu inceleyebilirsiniz. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz.

Bu sitedeki tasarım ve yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması kullanılması paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.