The title of the page

Antimachos II Nikephoros Antik Sikkeler

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,478
Beğeni
9,297
Hint Yunan Krallığı Kralı Antimachus II Nikephoros [Ἀντίμαχος Β ὁ Νικηφόρος]

MÖ 170 civarında Hindu-Kush'tan Pencap'a kadar geniş bir bölgeyi yönetmiş olan Hint-Yunan kralı Antimachus II Nikephoros [Ἀντίμαχος Β ὁ Νικηφόρος]. Muzaffer anlamına gelen Nikephoros unvanını kullanmaktadır. Kral Antimachus II, yuvarlak olmasına rağmen, Kral Apollodotus I ile aynı daha hafif Hint standardında çok sayıda drahmi kategorisinde olan antik sikke darbı yaptırmıştır. Ön yüzlerde Nike , arka yüzde ise at sırtında bir kral tasvirleri görülmektedir. Krala ait diğer tip antik sikkelerde ise Gorgon/Medusa [Γοργών] ve zafer çelengi tasvirleri görülmektedir.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler Hint Yunan Krallığı Kralı Antimachus II Nikephoros [Ἀντίμαχος Β ὁ Νικηφόρος] ait antik sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.