The title of the page

Antimachos II Nikephoros Antik Sikkeler

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,981
Beğeni
9,843
Hint Yunan Krallığı Kralı Antimachus II Nikephoros [Ἀντίμαχος Β ὁ Νικηφόρος]

MÖ 170 civarında Hindu-Kush'tan Pencap'a kadar geniş bir bölgeyi yönetmiş olan Hint-Yunan kralı Antimachus II Nikephoros [Ἀντίμαχος Β ὁ Νικηφόρος]. Muzaffer anlamına gelen Nikephoros unvanını kullanmaktadır. Kral Antimachus II, yuvarlak olmasına rağmen, Kral Apollodotus I ile aynı daha hafif Hint standardında çok sayıda drahmi kategorisinde olan antik sikke darbı yaptırmıştır. Ön yüzlerde Nike , arka yüzde ise at sırtında bir kral tasvirleri görülmektedir. Krala ait diğer tip antik sikkelerde ise Gorgon/Medusa [Γοργών] ve zafer çelengi tasvirleri görülmektedir.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler Hint Yunan Krallığı Kralı Antimachus II Nikephoros [Ἀντίμαχος Β ὁ Νικηφόρος] ait antik sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.