The title of the page

Arsakes I Antik Sikkeler

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,947
Beğeni
9,811
Part İmparatorluğu Kralı Arsakes I [Ἀρσάκης]Parthia'nın ilk kralıdır. MÖ 247'den MÖ 217'ye kadar hüküm sürmüş aynı zamanda Parthia'nın Arşak hanedanının adı ve kurucusudur. Dahae konfederasyonunun üç kabilesinden biri olan Parni'nin lideri olan Arsakes [Ἀρσάκης] hanedanını MÖ 3. yüzyılın ortalarında kurmuştur.

Saltanatının geri kalanını bölgedeki egemenliğini pekiştirmek için harcamış ve Seleukos'un Parthia'yı yeniden fethetme çabalarını başarıyla durdurmuştur. Arsakes'in [Arşak] başarıları nedeniyle, Arsakes'in adı başarıları nedeniyle, adını kraliyet onur ifadesi olarak kullanan Arşak hükümdarları arasında popüler bir figür haline gelmiştir. Arsakes [Arşak], öldüğü zaman, güçlü bir devletin temellerini atmıştı ve bu sonunda eski Yakın Doğu kraliyet krallığı olan Kralların Kralı unvanını alan büyük torunu I. Mithridates'in yönetiminde bir imparatorluğa dönüşecekti. Arsaces'ın yerine oğlu II . Arsaces geçmiştir.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler Part İmparatorluğu Kralı Arsakes I'e [Ἀρσάκης] ait antik sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.