The title of the page

Bahram II Antik Sikkeler

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,946
Beğeni
9,798
Sasani İmparatorluğu Kralı Bahram IIVahram II veya Varahran II olarak da bilinen 276–293 yılları arasında Sasani Devleti'nin Kralları Kralı [şehanşah] II. Bahram. Babası I. Bahram gibi o da Zerdüştçü rahip Kartir'in etkisi altında kalmıştır.

Zerdüştçülük, Zerdüştilik ya da Mecusilik, günümüzden 3500 yıl önce Zerdüşt tarafından İran'da kurulan, yaklaşık MÖ 6. yüzyıldan MS 7. yüzyıla kadar Pers, Med ve Sasani İmparatorluğu’nun dini olan, içerisinde düalist ve eskatolojik inanışın ilk örneklerini barındıran, dünyanın en eski tek tanrıcı vahiy dini.

Zerdüşt; Zerdüştlük olarak bilinen dinin kurucusu kabul edilen İranlı peygamberdir. Bilgelik tanrısı Ahura Mazda'nın kendisine göründüğünü ve ondan doğruluğu yaymak görevini aldığını iddia eden Zerdüşt, Ahura Mazda'nın en büyük tanrı olduğunu, öteki birçok tanrı arasında, yalnız ona tapmak gerektiğini savunmuştur.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler Sasani Kralı Bahram II'ye ait antik sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.