The title of the page
  • İçerikler Ziyaretçiler İçin Kapalıdır. İçeriklere Erişim Sağlamak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir | Our content is closed for visitors. You must be a membership to access our content | Antik Sikkeler Nümizmatik

Baktriya Krallığı Diomedes Soter Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,579
Beğeni
10,495
Baktriya Kralı Diomedes Soter [ Διομήδης ὁ Σωτήρ]

ANTİK SİKKELER  NÜMİZMATİK.jpg


Hindukuş'un kuzeyindeki toprakları yeniden fethetmeye çalışmış Hint-Yunan kralı kralı Diomedes Soter [ Διομήδης ὁ Σωτήρ]. Krala ait antik sikkelerin bulunduğu yerler, egemenliğinin Paropamisadae bölgesinde, muhtemelen daha doğuda geçici egemenliklere sahip olduğunu göstermektedir. Benzer portrelerinden ve örtüşen birçok monogramdan yola çıkarak, genç Diomedes'in, krallıktan önce hüküm süren son kral olan Philoxenus'un varisi veya muhtemelen bir akrabası olduğu anlaşılmaktadır.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler Baktriya Kralı Diomedes Soter'e [ Διομήδης ὁ Σωτήρ] ait antik sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,579
Beğeni
10,495
 

Medya

Haber Editörü
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
189
Beğeni
485
Muhtesem gorseller esliginde sundugunuz bilgiler ile antik sikkelerin bilinmeyenlerini goruyoruz sayenizde cok tesekkurler @Ares
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.