The title of the page

Bargylia Antik Kenti Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,981
Beğeni
9,843
Bargylia [Βαργυλία] Antik KentiAntik dönem ismi Bargylia [Βαργυλία] olan antik kent günümüz Muğla/Milas ilçesine bağlı Boğaziçi köyü bölgesindedir.Antik kentin mitolojide kanatlı at Pegasus'un çiftesi ile öldürülen arkadaşı Bargylos'un [Βάργυλος] anısına Bellerophon [Βελλεροφῶν] tarafından kurulduğu söylenir. Bargylia yüksekteki yer anlamına gelir. Strabon, Bargylia [Βαργυλία] Antik Kenti yakınında Artemis Cindyas Tapınağı olduğunu ve yağmurun tapınağın etrafına yağacağına, ancak ona asla dokunmayacağına dair yerel inancı bildirir.

Antik kent sikkelerinde Artemis Cindyas ve Pegasus tasvrileri yer almaktadır. Aşağıda paylaşmış olduğumuz Antik Sikkeler Bargylia [Βαργυλία] antik kentinde darb edilmiş olan Antik Sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.