The title of the page
  • İçerikler Ziyaretçiler İçin Kapalıdır. İçeriklere Erişim Sağlamak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir | Our content is closed for visitors. You must be a membership to access our content | Antik Sikkeler Nümizmatik

Bizans İmparatorluğu Constans II Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,500
Beğeni
10,423
II. Konstans. Κώνστας veya Sakallı olarak bilinen 641 ile 668 arasında Bizans imparatoru.II. Konstans [Κώνστας Β] veya Sakallı Konstantine [Κωνσταντίνος Πωγωνάτος]. 641 ile 668 arasında Bizans imparatoru. 642'de Konsül olup tarihte Roma Konsülü unvanı verilen son Bizans imparatordur. Vaftiz ismi Herakleios, imparatorluk yaparken resmi ismi Konstantinos idi. Konstans ismi bu imparatora verilen indirgen bir lakaptır.

Hükümdarlığı boyunca sürekli siyasi ve dini kargaşa vardı. İstilalar imparatorluğu tehdit etmiş Ermenistan ve Küçük Asya Müslümanlar tarafından işgal edilmiştir. Sicilya ve Konstantinopolis korunmuş olmasına rağmen Mısır terk edilmiştir. Eylül 668'de impartor Konstans, mabeyincisi tarafından bir kova kullanılarak banyo yaparken öldürülmüştür.

Kardeşi olan Theodosius'u idam ettirdikten sonra, Konstantinopolis halkı tarafından en çok nefret edilen kişi olmuştur. Bundan dolayı II. Konstans şehri terk edip Sicilya'da Siraküza kentine gitmiş ve hayatının sonuna kadar orada yaşamıştır. Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler İmparator II. Konstans'a ait antik sikke görselleridir. Antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz.


 

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,500
Beğeni
10,423
 

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,500
Beğeni
10,423
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK (1).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK (2).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK (3).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK (4).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK (5).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK (6).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK (7).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK (8).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK (9).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK (10).jpg
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.