The title of the page
  • İçerikler Ziyaretçiler İçin Kapalıdır. İçeriklere Erişim Sağlamak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir | Our content is closed for visitors. You must be a membership to access our content | Antik Sikkeler Nümizmatik

Bizans İmparatorluğu I.Konstantin Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,579
Beğeni
10,495
I. Konstantin veya Büyük Konstantin.Gaius Flavius Valerius Aurelius Constantinus. Hristiyanlığı kabul eden ilk Roma imparatoru, Konstantinopolis kentinin ve Doğu Roma İmparatorluğu'nun büyük lakabıyla anılan kurucusu.

25 Temmuz'da birlikleri tarafından Augustus ilan edilmiştir. Ölümüne kadar Roma İmparatorluğu'nun sürekli büyüyen bir bölümünü yönetmiştir. Konstantin, Bizans'ı [modern İstanbul] Nova Roma [Yeni Roma] veya Konstantinopolis [Konstantin Şehri)] olarak yeniden kurmasıyla ünlüdür.

İmparator Konstantin modern zamanlarda en çok 313'teki Milano Fermanı ve 325'teki İznik Konsili ile hatırlanır. Bu eylemleri, o dinin yayılmasında ve onun ilk Hristiyan İmparator olarak ünlenmesinde önemli faktörler olarak kabul edilmektedir.

İmparator Konstantin, belki de en çok Histiyanlığa özgürce izin veren ilk Roma İmparatoru olarak bilinir. Lactantius'tan bu yana Hristiyan tarihçiler, Konstantin'in Hıristiyanlığı resmi Roma paganizminin yerine geçecek bir tür olarak benimsediği görüşüne bağlı kalmışlardır.
İmparator Constantine'in yasalarından bazı örnekler;

1-] İlk defa kızlar kaçırılamıyordu.

2-] İzin verilen miktarın üzerinde vergi toplayan herkese ölüm cezası verildi.

3-] Bir mahkum artık zifiri karanlıkta tutulmamalı, açık havada ve gün ışığında bırakılmalı.

4-] Kızlarının baştan çıkarılmasına izin veren ebeveynler, boğazlarından aşağı erimiş kurşun döktürülecekti.

5-] Gladyatör oyunlarının 325'te ortadan kaldırılması emredildi, ancak bunun çok az gerçek etkisi oldu.

6-] Bir köle sahibinin hakları sınırlıydı, ancak bir köle yine de ölümüne dövülebilirdi.

7-] Çarmıha gerilme, Hristiyan dindarlığı nedeniyle kaldırıldı, ancak Roma hukuku ve adaletinin olduğunu göstermek için asılarak değiştirildi.

8-] Paskalya alenen kutlanabilirdi.

9-] Pazar, pazarların yasaklandığı ve kamu dairelerinin kapatıldığı [köle azat etme amacı dışında] tatil günü ilan edildi.

10-] Bununla birlikte, tarım işlerinde herhangi bir kısıtlama yoktu.

İngilizce'de Konstantin'in resmi İmparatorluk unvanı, kutsanmış, şanslı, fethedilemez olan İmparator Caesar Flavius Constantine Augustus'tur.

312'den sonra maximus'u [en büyük] ekledi ve 325'ten sonra invictus'u [yenilmez] victory ile değiştirdi, çünkü invictus güneş Tanrısı Sol Invictus'u hatırlatmıştır.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler İmparator Konstantin'e ait antik sikke görselleridir. Antik Sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,579
Beğeni
10,495

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,579
Beğeni
10,495
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_8452 (1).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_8452 (2).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_8452 (3).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_8452 (4).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_8452 (5).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_8452 (6).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_8452 (7).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_8452 (8).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_8452 (9).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_8452 (10).jpg
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.