The title of the page
  • İçerikler Ziyaretçiler İçin Kapalıdır. İçeriklere Erişim Sağlamak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir | Our content is closed for visitors. You must be a membership to access our content | Antik Sikkeler Nümizmatik

Bizans İmparatorluğu Leo I Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,518
Beğeni
10,426
I. Leo Trakyalı | Flavius Valerius Leo

ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK.jpg


457 – 474 döneminde Doğu Roma / Bizans İmparatorluğu imparatoru olmuştur. Taraftarları tarafından Magnus Thrax / Büyük Trakyalı olarak düşmanları tarafından Makalles / Kasap olarak anılır. İmparatorluk yılları Roma İmparatorluğu'nun barbar kavimlere kaybetmiş olduğu arazilerin geri alınması ve çok zayıf olarak bocalayan Batı Roma İmparatorluğu'nun desteklenmesi için birçok ileri görüşlü ve azimli ekonomik ve siyasi planların yapılması ve uygulanmaya çalışılması ile geçmiştir. Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler İmparator Leo'ya ait antik sikke görselleridir. Antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,518
Beğeni
10,426
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_89 (1).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_89 (2).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_89 (3).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_89 (4).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_89 (5).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_89 (6).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_89 (7).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_89 (8).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_89 (9).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_89 (10).jpg
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.