The title of the page
  • İçerikler Ziyaretçiler İçin Kapalıdır. İçeriklere Erişim Sağlamak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir | Our content is closed for visitors. You must be a membership to access our content | Antik Sikkeler Nümizmatik

Bosporos Krallığı Kraliçe Gepaepiris Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,579
Beğeni
10,495
Bosporos Krallığı Kraliçesi Gepaepiris [Γηπαίπυρις]Bir Trakya prensesi ve bilinen en uzun süre ayakta kalan Roma'ya bağlı olan Bosporos Krallığı'nın Kraliçesi Gepaepiris [Γηπαίπυρις].

Prenses Gepaepiris [Γηπαίπυρις] hakkında bilinenler, antik Yunan şehri Kyzikos'tan [Günümüz Erdek] günümüze ulaşan yazıtlardan ve nümizmatik kanıtlardan gelmektedir. Kyzikos, kraliçe Gepaepyris'in büyüdüğü ve ailesinin ikinci yerleşim yeridir.

Kraliyet unvanı antik sikkeler üzerinde ΒΑΣΙΛΙΣΣΗΣ ΓΗΠΑΙΠΥΡΕΩΣ - BASILISSES GEPAIPYREOS olarak görülmektedir. Kraliçe Gepaepyris [Γηπαίπυρις], Pers, Yunan ve Roma kökenlidir.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler Bosporos Kraliçesi Gepaepiris'e [Γηπαίπυρις] ait antik sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz.

 

Medya

Haber Editörü
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
189
Beğeni
485
Antik sikkeler dünyasına katkılarınız için çok teşekkürler büyük emekler ile itinalı çalışmalarınızı beğenerek ilgiyle takip ediyoruz
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.