The title of the page
  • İçerikler Ziyaretçiler İçin Kapalıdır. İçeriklere Erişim Sağlamak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir | Our content is closed for visitors. You must be a membership to access our content | Antik Sikkeler Nümizmatik

Bosporos Krallığı Mithridates III Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,500
Beğeni
10,423
Tiberius Julius Mithridates Philogermanicus Philopatris | BACIΛEΩC MIΘΡAΔATOY - BASILEOS MITHRADATOU

ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_Mithridates.jpg


Mithridates III olarak da bilinen MS 38'den MS 46'ya kadar birinci yüzyılda hüküm sürmüş Roma'ya bağımlı Bosporos Krallığı Kralı Tiberius Julius Mithridates Philogermanicus Philopatris.

Kral Aspurgus 38'de öldüğünde, Mithridates annesi Gepaepyris ile ortak hükümdar oldu. 45'ten bir süre önce, Roma İmparatoru Claudius , Mithridates'e tüm Bosporan Krallığı'nı yönetmesi için vermiştir.

Roma imparatoru Claudius onu tanımış ve onu meşru Boğaz Kralı olarak atamıştır. 45 yılında, bilinmeyen nedenlerle imparator Claudius, Mithridates'i tahttan indirmiş ve onun yerine küçük kardeşi I. Cotys'i atamıştır.

Mithridates'in İmparator Claudis'e yazdığı mektubunda, Mithridates onu bir hükümdardan diğerine büyük bir onur ve saygıyla selamlayarak hitap etmiştir. Mithridates, Claudius'tan af diledi ve bir zafer töreninden ya da idam cezasından kurtulmasını istemiştir. Mithridates yakalanarak ve esir olarak Roma'ya getirildi. Roma Forumu'ndaki platformun yanında muhafızlarıyla birlikte halka açık bir figür olarak sergilenmiştir.

Claudius, Mithridates'in mektubundan merhametinden etkilendi ve yaşamasına izin verdi. İdam cezasından kurtuldu ve sürgüne gönderildi. Mithridates, ölümüne kadar sürgünde yoksul olarak yaşamıştır.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler Bosporos Kralı Tiberius Julius Mithridates Philogermanicus Philopatris'e
[ Τιβέριος Ιούλιος Μιθριδάτης ] ait antik sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz
 

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,500
Beğeni
10,423
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_01 (1).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_01 (2).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_01 (3).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_01 (4).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_01 (5).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_01 (6).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_01 (7).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_01 (8).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_01 (9).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_01 (10).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_01 (11).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_01 (12).jpg
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.