The title of the page
  • İçerikler Ziyaretçiler İçin Kapalıdır. İçeriklere Erişim Sağlamak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir | Our content is closed for visitors. You must be a membership to access our content | Antik Sikkeler Nümizmatik

Bosporos Krallığı Sauromates II Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,517
Beğeni
10,426
Bosporus Kralı Sauromates II [ Τιβέριος Ἰούλιος Σαυρομάτης Β΄ Φιλόκαισαρ Φιλορώμαιος Eὐσεβής ]Tiberius Julius Sauromates II Philocaesar Philoromaios Eusebes, aynı zamanda II. Sauromates olarak da bilinen Roma'ya bağlı Boğaziçi Krallığı'nın kralı.

Sezar'ın dostu, Roma'nın dostu, dindar biri anlamına gelen sıfatlar kullanmaktadır. Philocaesar Philoromaios Eusebes. Tiberius Julius Sauromates II, eski yazıtlardan Boğaziçi kralı Rhoemetalces'in oğlu olduğu bilinmektedir.

Kral Sauromates II, Roma İmparatorları Marcus Aurelius , Commodus , Pertinax , Didius Julianus , Septimius Severus ve imparator Caracalla'nın çağdaşıdır.

Krala ait antik sikkeler üzerinde kraliyet unvanı olarak ΒΑΣΙΛΕΩΣ ΣΑΥΡΟΜΑΤΟΥ - BASILEOS SAUROMATOU lejantları görülmektedir.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler Bosporos Krallığı Kralı II.Sauromates'e [Τιβέριος Ἰούλιος Σαυρομάτης Β΄ Φιλόκαισαρ Φιλορώμαιος Eὐσεβής] ait antik sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,517
Beğeni
10,426
 

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,517
Beğeni
10,426
 

Medya

Haber Editörü
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
177
Beğeni
483
Harika bir bilgilendirme olmuş nümismatik eser branşında net görseller ile sundugunuz tüm konuları beğenerek takip ediyoruz emekleriniz için tesekkurler @Antik Sikkeler
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.