The title of the page
  • İçerikler Ziyaretçiler İçin Kapalıdır. İçeriklere Erişim Sağlamak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir | Our content is closed for visitors. You must be a membership to access our content | Antik Sikkeler Nümizmatik

Buthrotum Antik Kenti Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,500
Beğeni
10,423
Buthrotum/Butrint [Βουθρωτόν] Antik KentiButhrotum/Butrint [Βουθρωτόν], günümüz Arnavutluk'unda Epir'in verimli kıyılarında bulunan Saranda şehrine yakın bir konumda bulunan antik kenttir.

Başlangıçta Kaonyalıların Yunan kabilesinin bir yerleşim yeridir. Daha sonra Epirus eyaletinin bir parçası ve daha sonra bir Roma kolonisi ve bir piskoposluk olmuştur.

Troia’lı Hellenos tarafından kurulmuştur. Hektor’un dul kansı Andromakhe ile evlenen Hellenos Yunanistan'ın batı sahilinde Epirus bölgesine gelerek burada bir Yeni Troia kurmuştur.

Bouthrotum günümüzde bir Latin Katolik ünvanıdır. Bouthrotum, çeşitli kiliselerde itibari bir görüş, artık işlev görmeyen eski bir piskoposluk bölgesinin piskoposluk görüşüdür, bazen ölü piskoposluk olarak adlandırılır.

Bizans yönetimindeki bir refah döneminin ardından Venedikliler tarafından kısa bir süre işgal edilen şehir, bölgede bataklıkların oluşması nedeniyle Orta Çağ'ın sonlarında terk edilmiştir.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz Antik Sikkeler Buthrotum/Butrint [Βουθρωτόν] antik kentinde darb edilmiş Antik Sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.