Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Buthrotum Antik Kenti Sikkeleri

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
8,190
Beğeni
12,341
Buthrotum/Butrint [Βουθρωτόν] Antik Kenti

ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK.jpg


Buthrotum/Butrint [Βουθρωτόν], günümüz Arnavutluk'unda Epir'in verimli kıyılarında bulunan Saranda şehrine yakın bir konumda bulunan antik kenttir.

Başlangıçta Kaonyalıların Yunan kabilesinin bir yerleşim yeridir. Daha sonra Epirus eyaletinin bir parçası ve daha sonra bir Roma kolonisi ve bir piskoposluk olmuştur.

Troia’lı Hellenos tarafından kurulmuştur. Hektor’un dul kansı Andromakhe ile evlenen Hellenos Yunanistan'ın batı sahilinde Epirus bölgesine gelerek burada bir Yeni Troia kurmuştur.

Bouthrotum günümüzde bir Latin Katolik ünvanıdır. Bouthrotum, çeşitli kiliselerde itibari bir görüş, artık işlev görmeyen eski bir piskoposluk bölgesinin piskoposluk görüşüdür, bazen ölü piskoposluk olarak adlandırılır.

Bizans yönetimindeki bir refah döneminin ardından Venedikliler tarafından kısa bir süre işgal edilen şehir, bölgede bataklıkların oluşması nedeniyle Orta Çağ'ın sonlarında terk edilmiştir.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz Antik Sikkeler Buthrotum/Butrint [Βουθρωτόν] antik kentinde darb edilmiş Antik Sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz.

ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_EP32 (1).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_EP32 (2).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_EP32 (3).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_EP32 (4).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_EP32 (5).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_EP32 (6).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_EP32 (7).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_EP32 (8).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_EP32 (9).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_EP32 (10).jpg