Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Büyük Konstantin Kutsanmış Huzur

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
8,174
Beğeni
12,340

I. Konstantin veya Büyük Konstantin - Constantine I the Great

ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ A O ΜΕΓΑΣ


Büyük Konstantin en etkili Roma imparatorlarından biridir. Onlarca yıllık bir iç savaşı kazandıktan sonra, imparatorluğun en önemli anında iktidara gelmiştir. İmparatorluğu'nun tek hükümdarı olarak I. Konstantin, güçlü ve istikrarlı dördüncü yüzyıl devletinin temellerini atarak büyük parasal, askeri ve idari reformları bizzat denetlemiş ve imparatorluğu'nu üç oğluna bırakarak güçlü bir imparatorluk hanedanı kurmuştur.

Sikke ön yüzde miğferli ve zırhlı büstü ile Büyük Konstantin tasviri. Soldan sağa CONSTANTINVS AVG - Constantinus Augustus lejantı. Sikke arka yüzde BEATA TRANQVILLITAS -Beata Tranquillitas | Kutsanmış barış -Kutlu Huzur lejantı ile birlikte VOTIS XX - Votis vicennalibus | Saltanatın yirminci yıldönümü için yeminler lejantı. Bu mesaj, imparatorun yönetiminin ülkeye barış ve istikrar getirdiği fikrini aktarmayı amaçlıyordu. Üzerinde VOTIS XX lejantlı bir sunak üzerine yerleştirilmiş bir küre görüntüsü, imparatorun veya devletin yirmi [XX] yıllık barışçıl ve müreffeh yönetim için bir yemin veya adanma [VOTIS] yaptığını gösterir. Bu, mevcut huzur durumuna şükran göstermenin ve bunun devamını ummanın bir yoluydu. Antik sikkenin arka yüzünde sunak üzerindeki üç yıldız genellikle göksel sembolizmle ilişkilendirilir ve imparatorun saltanatı üzerine ilahi lütfu veya göksel kutsamaları temsil eder.

İmparator Büyük Konstantin'e ait daha fazla antik sikke görselleri için Tıklayınız.

ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK.jpg