Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Caeserea Şehrinde Bulunan Nadir Altın Sikkeler

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Medya

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
225
Beğeni
471
İsrail'in caeserea şehrinde nadir bulunan altın sikkeler bulundu


1679268826493.png


900 yıl önce saklandığına inanılan bir altın para koleksiyonu, arkeologlar tarafından İsrail'in eski liman kenti Caesarea'da keşfedildi.

Nadir hazine - tek bir altın küpe ile birlikte - bir kuyunun kenarındaki taşların arasında bronz bir çömlek içinde bulundu.

24 madeni para istifi, onu geri almayı uman ama asla geri dönmeyen biri tarafından saklanmış gibi görünüyor.

Arkeologlar, sahibinin 1101'de bir Haçlı ordusu tarafından şehrin sakinleri katledildiğinde ölmüş olabileceğini söylüyor.

1679268943775.png

Madeni paralar, Dünya Mirası alanındaki bir kuyuda iki taş arasında bulundu.
arkeologlar, şehrin Haçlılar tarafından vahşice fethinin sessiz bir kanıtıdır." dedi.

Yazılı kaynaklara göre 1100-1118 yılları arasında Kudüs Haçlı krallığını yöneten I. Baldwin'in ordusu tarafından katledildiğini eklediler.

Kazı direktörleri Dr. Peter Gendelman ve Mohammed Hatar, "Hazinenin sahibinin ve ailesinin katliamda öldüğünü veya köle olarak satıldığını ve bu nedenle altınlarını geri alamadıklarını varsayıyoruz dedi