The title of the page
  • İçerikler Ziyaretçiler İçin Kapalıdır. İçeriklere Erişim Sağlamak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir | Our content is closed for visitors. You must be a membership to access our content | Antik Sikkeler Nümizmatik

Caeserea Şehrinde Bulunan Nadir Altın Sikkeler

Medya

Haber Editörü
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
177
Beğeni
483
İsrail'in caeserea şehrinde nadir bulunan altın sikkeler bulundu


1679268826493.png


900 yıl önce saklandığına inanılan bir altın para koleksiyonu, arkeologlar tarafından İsrail'in eski liman kenti Caesarea'da keşfedildi.

Nadir hazine - tek bir altın küpe ile birlikte - bir kuyunun kenarındaki taşların arasında bronz bir çömlek içinde bulundu.

24 madeni para istifi, onu geri almayı uman ama asla geri dönmeyen biri tarafından saklanmış gibi görünüyor.

Arkeologlar, sahibinin 1101'de bir Haçlı ordusu tarafından şehrin sakinleri katledildiğinde ölmüş olabileceğini söylüyor.

1679268943775.png

Madeni paralar, Dünya Mirası alanındaki bir kuyuda iki taş arasında bulundu.
arkeologlar, şehrin Haçlılar tarafından vahşice fethinin sessiz bir kanıtıdır." dedi.

Yazılı kaynaklara göre 1100-1118 yılları arasında Kudüs Haçlı krallığını yöneten I. Baldwin'in ordusu tarafından katledildiğini eklediler.

Kazı direktörleri Dr. Peter Gendelman ve Mohammed Hatar, "Hazinenin sahibinin ve ailesinin katliamda öldüğünü veya köle olarak satıldığını ve bu nedenle altınlarını geri alamadıklarını varsayıyoruz dedi
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.