Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Caligula Gruplara Konuşma

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
8,174
Beğeni
12,340

Gaius Julius Caesar Augustus Germanicus


Germanicus'un oğlu Caligula, gelişim yıllarını askerlerle geçirdi ve MS 37'de imparator olduğunda Dindar, Kampın Çocuğu, Orduların Babası ve En Büyük ve En İyi Sezar olarak biliniyordu. Roma'nın en dikkat çeken tarihçisi Suetonius, kendisinin [Gaius Julius Caesar] Caligula [küçük asker çizmesi] takma adını kamptaki askerlerin şakalarına borçlu olduğunu, çünkü onların arasında sıradan bir asker kılığında büyüdüğünü hatırlatır [Suet. Cal.9]. Çocukken Gaius, asker botları [caligae] ve zırh dahil olmak üzere minyatür bir asker kıyafeti giyerek babasının [Germanicus Julius Caesar Claudianus] Almanya'daki seferlerinde ona eşlik etmiş ve askerler tarafından ona Caligula [küçük çizme] lakabı verilmiştir. İmparator Caligula'ya ait detaylı antik sikke görselleri için Tıklayınız.

Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik_CLG (2).jpg


Sikke ön yüzde Caligula büstü. Soldan sağa C CAESAR AVG GERMANICVS PON M TR POT - Gaius Caesar Augustus Germanicus, Pontifex Maximus, Tribunicia Potestate: Gaius Caesar, imparator [Augustus], Almanların Fatihi, Başrahip, Tribün Gücü Sahibi lejantı. Sikke arka yüzde platform üzerinde Praetorian Muhafızlardan oluşan bir formasyona hitap eden imparator Caligula [Gaius] [Adlocutio sahnesi]. Soldan sağa ADLOCVT COH - Adlocutio Cohortium: Gruplara Konuşma lejantı. Antik Roma'da Latince Adlocutio kelimesi, bir generalin, genellikle imparatorun, kalabalık ordusuna ve lejyonlarına verdiği hitap ve ordunun liderlerine yönelik genel bir Roma selamı anlamına gelir. İmparator Caligula, Adlocutio Cohortium olarak bilinen bir antik sikke üzerinde bu tür bir sahneyi tasvir eden ilk kişiydi. Caligula'nın erken saltanatının umut verici başlangıcı, ardından gelen tiranlığın gölgesinde kalmıştır. İronik bir şekilde, Caligula'nın delilik dönemi, onun ilk yıllarını destekleyen askerler tarafından aniden sona erdirildi. Praetorian Muhafızlar, MS 41'de Caligula'ya suikast düzenledi.

Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik_CLG (1).jpg