The title of the page

Çocuk Mezarlarında Antik Sikkeler Bulundu

Medya

Haber Editörü
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
221
Beğeni
474
Polonya’nın Podkarpackie eyaletindeki Jeżowe köyü yakınlarında bir otoyol inşası için yapılan kazıda, 16. yüzyılın sonlarından kalma bir mezarlık keşfedildi. İşçilerin iskeletleri bulmasının ardından alana gelen arkeologlar alanda 115 kişinin iskeletinin bulunduğu bunların yüzde 70 ile yüzde 80’inin çocuk olduğu tespit edildi

IMG_20230328_100223.jpg


Kalıntıların düzgünce yerleştirildiği ayrıca bazılarının ağzında antik sikkeler bulunduğu görüldü.Arkeolog Katarzyna Oleszek, First News’a yaptığı açıklamada bu kesinlikle inançlarının bir işareti antik sikkeler ölü obolu ya da Kharaon’un obolları diye adlandırılır. Hristiyanlık öncesi, eski bir gelenek. Ancak bu inanç uzun süre, hatta 19. yüzyıla kadar sürdü dedi. Antik Roma ve Yunan uygarlıklarında yapılan bu ritüelde, antik sikkelerin mitolojik Styx nehri üzerinde kayıkçılık yaparak ölenlerin ruhlarını ölüler dünyasına götüren Kharon’a ödeme ya da rüşvet olarak verildiğine inanılıyordu.
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.