The title of the page

Deultum Antik Kenti Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,478
Beğeni
9,297
Deultum [Δεβελτός] Antik KentiAntik dönem ismi Deultum [Δεβελτός] olan antik kent, günümüz Bulgaristan'ın güneydoğusundaki Burgaz ilinde, Debelt köyü bölgesinde bulunan antik bir şehir ve piskoposluk merkezidir. Develtos [Δεβελτός] olarak da bilinmektedir. MÖ 7. yüzyılda Apollonia Pontica'nın bir ticarethanesi olarak kurulmuştur. MÖ 6. yüzyıldan 4. yüzyıla kadar Trakyalılar ve Yunanlılar arasında önemli bir ticaret yeri olarak hizmet etmiştir. Antik kents MS 46'da Roma İmparatorluğu egemenliği altına girmiş ve Trakya eyaletinin bir parçası olmuştur. Deultum Roma Kolonisi, imparator Vespasian'ın hükümdarlığı sırasında, Roma İmparatorluk ordusunun en eski lejyonlarından olan Augustus sekizinci Lejyonu'nun gazileri tarafından kurulmuştur. Antik kent ismi imparator Vespasian tarafından Colonia Flavia Pancensis Deultum veya Colonia Flavia Pacis Deultensium olarak değiştirilmiştir.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz Antik Sikkeler Deultum [Δεβελτός] antik kentinde darb edilmiş Antik Sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz.

 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.