The title of the page

Diomedes Soter Antik Sikkeler

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,946
Beğeni
9,798
Baktriya Kralı Diomedes Soter [ Διομήδης ὁ Σωτήρ]

Hindukuş'un kuzeyindeki toprakları yeniden fethetmeye çalışmış Hint-Yunan kralı kralı Diomedes Soter [ Διομήδης ὁ Σωτήρ]. Krala ait antik sikkelerin bulunduğu yerler, egemenliğinin Paropamisadae bölgesinde, muhtemelen daha doğuda geçici egemenliklere sahip olduğunu göstermektedir. Benzer portrelerinden ve örtüşen birçok monogramdan yola çıkarak, genç Diomedes'in, krallıktan önce hüküm süren son kral olan Philoxenus'un varisi veya muhtemelen bir akrabası olduğu anlaşılmaktadır.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler Baktriya Kralı Diomedes Soter'e [ Διομήδης ὁ Σωτήρ] ait antik sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Baykuş

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
150
Beğeni
474
Muhtesem gorseller esliginde sundugunuz bilgiler ile antik sikkelerin bilinmeyenlerini goruyoruz sayenizde cok tesekkurler @Ares
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.