The title of the page
  • İçerikler Ziyaretçiler İçin Kapalıdır. İçeriklere Erişim Sağlamak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir | Our content is closed for visitors. You must be a membership to access our content | Antik Sikkeler Nümizmatik

Eryx Antik Kenti Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,500
Beğeni
10,423
Eryx [Ἔρυξ] Antik KentiEryx [Ἔρυξ], Sicilya'nın batısında, günümüz Trapani iline bağlı olan Erice kasabası. Eryx [Ἔρυξ] antik bir şehir ve dağdır.

510'da Spartalı prens Dorieus , Eryx'te bir Yunan şehri kurmaya çalıştı ama başarısız oldu. Birinci Pön Savaşı'ndan sonra Sicilya'yı Romalılara kaptırana kadar Kartacalıların kalesi olarak kalmıştır.

Helenistik dönemi ayrıntılarla ele alan antik Yunan tarihçisi Megalopolis'li Polybius, Eryx antik kentini şu şekilde tanımlar;

Eryx [Ἔρυξ], Sicilya'nın Afrika'ya bakan tarafında, denizde bir dağdır. Drepana ile Panormus arasında yer alır, daha doğrusu Drepana'ya komşudur, sınırdadır ve Sicilya'nın Etna'dan sonra en büyük dağıdır. Düz olan zirvesinde, tüm Sicilya kutsal yerlerinin tartışmasız zenginliği ve genel ihtişamı açısından ilk olan Venüs Erycina tapınağı duruyor. Şehir, asıl zirvenin altındaki tepe boyunca uzanır, tırmanış her yönden çok uzun ve diktir.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz Antik Sikkeler Eryx [Ἔρυξ] antik kentinde darb edilmiş Antik Sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,500
Beğeni
10,423
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.