Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Gençliğin Prensi Constantine II

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
8,174
Beğeni
12,340
Constantine II, Büyük Konstantin [Constantine I] ve Flavia Maxima Fausta'nın MS 316 yılının Şubat ayında doğan ilk oğluydu. Doğumundan sonraki yıl, Büyük Konstantin oğlunu [Constantine II], üvey kardeşi Crispus ve batı imparatorunun doğudaki rakibi Valerius Licinianus Licinius'un bebek oğlu II. Licinius ile birlikte Sezar rütbesine yükseltmiştir. Bu noktadan sonra genç Constantine II, babasının iktidarının devamlılığının simgesi olarak giderek önem kazandı ve sık sık kamuoyunun gözü önünde oldu. Sekiz yaşına geldiğinde Constantine II, babası ya da Crispus'la birlikte üç kez konsül olmuştu ve on yaşına geldiğinde, II. Licinius'un MS 324'te ve Crispus'un MS 326'da düşüşüyle sonuçlanan savaş ve entrikalarının ardından tahtın önde gelen varisi olmuştur. Büyük Konstantin'in [Constantine I] ölümünden [22 Mayıs MS 337] sonra imparatorluk üç oğluna; II. Constantine, II. Constantius, ve Constans'a kalmıştı. Oğulları arasındaki rekabetler, sonunda imparatorluğun tek hükümdarı olan II. Constantius tarafından kazanılan bir iç savaşa yol açacaktı. Constantine II'ye ait detaylı antik sikke görselleri için Tıklayınız.

Sikke ön yüzde imparator II. Constantine büstü. Soldan sağa CONSTANTINVS IVN NOB CAES - Constantinus Junior Nobilis Caesar: Konstantine Küçük Asil Sezar lejantı. Sikke arka yüzde kalkan ve mızrak tutan Mars. Soldan sağa PRINCIPI IVVENTVTIS : Principes Juventutis: Gençliğin Prensi lejantı.

Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik_CONST.jpg