The title of the page

Herbessos Antik Kenti Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,988
Beğeni
9,853
Herbessos [Ἐρβησσός] Antik KentiHerbessos [Ἐρβησσός], Sicilya'daki Montagna di Marzo'da, Piazza Armerina'nın kuzeybatısında bulunan antik bir şehirdir.
Herbessos'tan ilk kez Syracuse Kuşatması sırasında [MÖ 415-413] Kartacalılarla müttefik bir Siculan şehri olarak bahsedilmektedir. Bu nedenle MÖ 404'te tiran Syracuse'lu I. Dionysius tarafından boşuna saldırıya uğramış ve ardından onunla bir antlaşma yapmıştır. Syracuse'lu Agathocles burada bir garnizon kurdu ve MÖ 309'da Acragantines tarafından tiran Afrika'dayken sürüldü ve şehir Akragas'ın müttefiki oldu. Antik kent daha sonra Syracuse'un bir müttefiki olmuştur.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler Herbessos [Ἐρβησσός] antik kentinde darp edilmiş antik sikkelerdir. Tarihin her dönemine ait Antik Sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,988
Beğeni
9,853
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.