The title of the page

Hippostratos Antik Sikkeler

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,978
Beğeni
9,843
Hint Yunan Krallığı Kralı Hippostratos [Ἱππόστρατος]

Orta ve kuzeybatı Pencap ve Pushkalavati'yi yöneten Hint-Yunan kralı Hippostratos [Ἱππόστρατος]. Krala ait antik sikkelerde II. Apollodotus'un sikkelerinde olduğu gibi, kral Hippostratos'un da tüm sikkelerinde kendisi kurtarıcı anlamına gelen Soter ve büyük anlamına gelen Megas unvanını kullanmaktadır. Hippostratos'un antik sikkelerinin miktarı ve kalitesi oldukça güçlü bir krala işaret etmektedir. Hippostratos, İskit kralı Azes I tarafından yönetilen Hint-İskit işgalcilerine karşı oldukça başarılı bir şekilde savaşmıştır, ancak sonunda yenilmiş ve son batı Hint-Yunan kralı olmuştur.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler Hint Yunan Krallığı Kralı Hippostratos'a [Ἱππόστρατος] ait antik sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz.

 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.