Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Hispania'nın Restoratörü Hadrianus

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
8,161
Beğeni
12,327
İmparator Trajan'ın kuzeni ve halefi, Yunan uygarlığının kültürünün bir hayranı olan ve Roma'nın uçsuz bucaksız imparatorluğunu birleştirip sağlamlaştıran, üvey babası Trajan'ın ölümünün ardından MS 117'de geniş Roma İmparatorluğu'nun kontrolünü ele geçirmiş, Roma İmparatorluğu'nu mevcut sınırları içinde korumaya odaklanmak için seleflerinin yayılmacı politikalarından kopmuş, MS 117'den MS 138'e kadar 21 yıl iktidarda kalmış, ancak bu yılların sadece yedi yılını Roma'da yaşamış, kalan on dördünü geniş Roma imparatorluğunu dolaşarak geçirmiş olan Roma imparatoru Hadrianus. İmparator Hadrianus'a ait detaylı antik sikke görselleri için Tıklayınız.

Sikke ön yüzde Hadrianus büstü. Soldan sağa HADRIANVS AVG COS III P P - Hadrianus Augustus, Consul Tertium, Pater Patriae: Hadrianus, İmparator, Üçüncü Kez Konsül, Ulusun Babası lejantı. Sikke arka yüzde kişileştirilmiş Hispania'nın diz çökmüş figürünü kaldırmak için imparator Hadrianus elini uzatıyor. Soldan sağa RESTITVTORI HISPANIAE - Restitutori Hispaniae: Hispania'nın Restoratörüne lejantı. Nesiller boyunca Hadrianus'un ataları güney Hispania'da [İspanya] zengin toprak sahipleriydi, dolayısıyla bu eyalet onun için özel bir öneme sahiptir.

Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik_HDR.jpg