Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

İngiliz Çiftçi'nin Tesadüfen Bulduğu Antik Sikke

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Medya

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
225
Beğeni
471
İngilterede kırsal bir ilçe olan Norfolk'ta bulunan uzak bir ekili tarlada 11 madeni para keşfedildi ve uzmanlar gelecekte daha fazlasının ortaya çıkarılabileceğinden umutlu.

yerel çiftçilerin hasat mevsiminin sonunda toprağı sürmeyi bitirip araziyi keşif için uygun hale getirmesinden sonra bulunan harika antik sikkelerin yeri ise , İngiliz kırsalından geçen bir nehir ve göl ağı olan The Broads yakınlarındaki coğrafi konumu nedeniyle yerel para uzmanları tarafından "The Broads Hoard" olarak adlandırıldı.ANTİK SİKKELER.jpgNorfolk İlçe Meclisi'nden bir nümismat olan Adrian Marsden, "Paralar, her yıl çalkalanan, toprağın sürekli alt üst edilmesine ve sonunda yüzeye çıkmalarına neden olan pulluk toprağında dağılmış halde bulundu" dedi. Bu Antik Roma sikkelerinden ilk yıl dört madeni para buldu ve ertesi yıl bir tane daha buldular ve ondan sonraki yıl 8 tane daha buldular. Görünen odur ki. Yavaş yavaş yüzeye çıkıyorlar; belliki bu cografyada dahası var." bölgeye önem verilmeli.