The title of the page

Juba I Antik Sikkeler

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,946
Beğeni
9,798
Numidia Kralı Juba I [MÖ 85-46]MÖ 60-46 arasında hüküm sürmüş Numidia kralı I.Juba. Kral Hiempsal II'nin oğlu ve halefidir. 63 ile 50 yılları arasında babası kral Hiempsal II'nin yerini alan Juba, kişisel bir hakaret nedeniyle Sezar'a karşı şiddetli bir düşmanlık kazanmıştır. Sezar'ın destekçilerinden biri olan tribün Curio, 50 yılında Numidia'nın bir Roma eyaleti olarak dahil edilmesini teklif etmiş, ancak başarısız olmuştur. 49'da Curio, Pompey'in güçlerini kovmak için Afrika'ya çıktı, ancak bunun üzerine kendisini tüm Kuzey Afrika'nın potansiyel efendisi olarak gören Juba tarafından yenildi ve öldürüldü. Kral Juba intihar ederek ölmüştür.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler Numidia Kralı I.Juba'ya ait antik sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz.

 

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,946
Beğeni
9,798
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.