The title of the page

Khosrow II Antik Sikkeler

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,940
Beğeni
9,798
Sasani İmparatorluğu Kralı II. Khosrow/Hürsev [Χοσρόης Β της Περσίας]



Khosrow [Hüsrev] II ve Hüsrev Perviz olarak da bilinen 590'dan 628'e kadar hüküm süren İran'ın son büyük Sasani kralıdır. İdamından beş yıl sonra başlayan Müslümanların İran'ı fethinden önce uzun bir saltanat süren İran'ın son kralıdır. Kral II. Hüsrev, kral IV. Hürmüz'ün oğlu ve I. Hüsrev'in torunudur.

Tahtını kaybettikten sonra Bizans imparatoru Mauricius'un yardımıyla geri aldı ve on yıl sonra Orta Doğu'nun zengin Roma eyaletlerini fethederek Ahamenişlerin başarılarını taklit etmeye devam etmiştir. Saltanatının büyük bir kısmı Bizans İmparatorluğu ile savaşlarda ve Behram Çubin gibi gaspçılara karşı mücadele ederek geçmiştir.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler Sasani Kralı II. Khosrow'a [Χοσρόης Β της Περσίας] ait antik sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz.





















 

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,940
Beğeni
9,798
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.