Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Magnia Urbica Muzaffer Venüs'e

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
8,174
Beğeni
12,340
Magnia Urbica, yalnızca antik sikkeleri ve Carus hanedanının çöküşünden sonra kamuya açık bir lanetleme memoriae eylemiyle adının büyük ölçüde silindiği az sayıda yazıttan bilinmektedir. Magna Urbica'dan antik yazarlar tarafından bahsedilmiyor ve esas olarak antik sikkelerinden bilinir. Magnia Urbica, çeşitli şekillerde Carus'un karısı ve Carinus ve Numerian'ın annesi veya Carinus'un karısı ve Nigrinian'ın annesi olarak tanımlanmıştır. Carinus'un ölümünden sonra Magnia Urbica tarihten kaybolur.

İmpratoriçe Magnia'nın antik sikkeleri, Carinus'un imparator olduğu 283 yılına kadar ortaya çıkmaz. Üstelik Carus asla Roma'ya ulaşamadı ve Asya'da öldü. Onun Carinus'tan ziyade Carus'un karısı olduğuna dair iddiaların varsayım dışında doğrulayıcı bir kanıtı yoktur.

Sikke ön yüzde imparatoriçe Magnia Urbica büstü. Soldan sağa MAG VRBICA AVG - Magnia Urbica Augusta: Saygıdeğer Magnia Urbica lejantı. Sikke arka yüzde Venüs. Soldan sağa VENERI VICTRICI - Veneri Victrici: Muzaffer Venüs'e lejantı.

Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik_MAGNIA.jpg