The title of the page
  • İçerikler Ziyaretçiler İçin Kapalıdır. İçeriklere Erişim Sağlamak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir | Our content is closed for visitors. You must be a membership to access our content | Antik Sikkeler Nümizmatik

Makedonya Krallığı Perdiccas III Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,579
Beğeni
10,495
Makedonya Kralı Perdiccas III [ Περδίκκας Γ ]

ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_J9031.jpg


Makedonya Kralı Perdiccas III [ Περδίκκας Γ ]. MÖ 365'ten 359'a kadar Makedonya kralıydı ve kardeşi II. Alexander'ın yerini almıştır. Makedonya Kralı Amyntas III ve Eurydike'nin oğludur. Perdiccas III [ Περδίκκας Γ ], Bardylis'e karşı bir savaşta öldürülmüş ve yerine küçük oğlu IV. Amyntas tahta geçmiştir. Taht kısa süre sonra Perdiccas'ın küçük kardeşi Philip II tarafından gasp edilmiştir.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler Makedonya Kralı Perdiccas III'e [ Περδίκκας Γ ] ait antik sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,579
Beğeni
10,495
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.