The title of the page
  • İçerikler Ziyaretçiler İçin Kapalıdır. İçeriklere Erişim Sağlamak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir | Our content is closed for visitors. You must be a membership to access our content | Antik Sikkeler Nümizmatik

Makedonya Krallığı Philip VI Andriskos Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,517
Beğeni
10,426
Makedonya Kralı Philip VI Andriskos [Φίλιππος]

ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_K0942.jpg


Makedonya kralı Philip VI Andriskos [Φίλιππος]. Philip olarak anılır. Makedon kralı Perseus'un oğlu iddiası ile MÖ 149'da Philip VI [Φίλιππος] olarak Makedonya'nın son bağımsız kralı. Saltanatı sadece bir yıl sürmüş ve Dördüncü Makedon Savaşı sırasında Roma Cumhuriyeti tarafından devrilmiştir. İsyanı sonrasında, Romalılar Makedonya'nın bağımsızlığını sona erdiren ve bölgede kalıcı bir varlık kuran Roma eyaleti Makedonya'yı kurmuşlardır. Kral Philip VI Andriskos [Φίλιππος] MÖ 146'da Metellus'un zaferinde geçit törenine çıkmadan önce iki yıl hapsedilmiş ve ardından idam edilmiştir.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler Makedonya Kralı Philip VI'ya [Φίλιππος] ait antik sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz.

 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.