Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Marc Antony ve Octavianus

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
8,174
Beğeni
12,340

Marc Antony ve Octavianus İmparatorlar ve Triumvirler Olarak


Julius Caesar'ın [Sezar] öldürülmesinin ardından iktidar, Sezar'ın sadık teğmeni ve süvari komutanı Marc Antony'nin [Marcus Antonius] eline geçti. Sezar'ın 18 yaşındaki büyük yeğeni Gaius Octavius [daha sonra Augustus], Sezar'ın varisi olarak mirasını almak için Roma'ya geldiğinde, Antonius'un konumuna beklenmedik bir yönden meydan okunmuştu. MÖ 43'e gelindiğinde, Octavianus [Augustus] aslında Senato'yu Antonius'u [Marc Antony] halk düşmanı ilan etmeye ikna etmişti, ancak Octavianus [Augustus] geri adım atarak Antonius ve Lepidus [Marcus Aemilius Lepidus] ile nihai amacı Sezar'ın suikastçılarını yakalamak olan İkinci Üçlü Yönetim'i kurarak iktidarı paylaşacakları bir anlaşma yapmıştır. Bu görev tamamlandığında, Lepidus kısa süre sonra arka planda kayboldu ve Octavianus ile Antonius, aralarında kaçınılmaz ayrılık olana kadar on yılın büyük bir bölümünde Roma dünyasını ortaklaşa yönettiler.

Paylaşmış olduğumuz antik sikkenin ön yüzünde Antonius yer alırken, arka yüzünde ise Octavianus kendisini yakında tüm Roma imparatorlarının ünvanı haline gelecek olan sihirli Sezar [Caesar] adıyla anılmaktadır.

Sikke ön yüzde Mark Antony. Soldan sağa M ANT IMP AVG III VIR R P C - M BARBAT Q P - Marcus Antonius Imperator Augustus Triumviri Rei Publicae Constituandae = İmparator Marcus Antonius Hükümetin Restorasyonu için Üçlü Yönetim lejantı. M BARBAT Q P - Marcus Barbatius Quaestor Propraeto lejantı. Quaestor; Roma'da devlet hazinesinden, cezai işlerden ve finansal işleri denetlemekten sorumlu, seçilmiş devlet memurlarıdır.

Sikke arka yüzde
Octavianus. Soldan sağa CAESAR IMP PONT III VIR R P C - Caesar Imperator Pontifex Triumviri Rei Publicae Constituandae | İmparator Caesar [Octavius], Rahip Hükümetin Restorasyonu için Triumvirlik lejantı.

ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK.jpg