The title of the page

Masinissa Antik Sikkeler

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,569
Beğeni
9,386
Numidia Kralı MasinissaMÖ 202/148 tarihlerinden hüküm sürmüş Massinissa, Massena ve Massan olarak da bilinen en çok Massylii federasyonuna liderlik etmesiyle tanınan Numidya kralı Masinissa. Karısı Numidya Kraliçesi Sophonisba'dır.

Pön Savaşları hakkında kapsamlı bir şekilde yazan ve Masinissa ile tanıştığı bilinen Yunan tarihçi Polybius, kral için zamanımızın tüm krallarının en iyi adamı olarak tanımlamıştır ve onun en büyük ve en ilahi başarısı şuydu: Numidia, zamanından önce evrensel olarak verimsizdi ve herhangi bir ekili meyve üretemeyeceği düşünülüyordu ancak kral Masinissa ekili meyve üretebileceğini göstermiştir. Daha sonraki yüzyıllarda Numidia, Roma'nın ekmek sepeti olarak bilinmektedir.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler Numidia Kralı Masinissa'ya ait antik sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz.

 

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,569
Beğeni
9,386
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.