Antik Sikkeler Nümzimatik

Mezar Hediyeleri Antik Sikkeler

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Charon [ΧΑΡΩΝ] İçin Antik Sikkeler

ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_CHARON.jpg


Antik dönemlerde eski Yunan cenaze geleneklerinin bir kısmı ölülerin Styx [Στύγα] nehrinin karşısına geçmesi için kayıkçı Charon'a [ΧΑΡΩΝ] ödeme yapabilmesi için cenaze töreni sırasında ölülerin yanına antik sikke koymak adettendi. Böylece ölen kişi kayıkçı Charon'a onları Styx nehrinden geçirmesi için ödeme yapabilirdi.

Charon [ΧΑΡΩΝ], Yunan mitolojisinde yeraltı dünyasının kayıkçısıdır. Görevi, ölenlerin ruhlarını sonsuza dek yaşayacakları Hades'e taşımaktır.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler normal kullanım için çok incedirler ve genellikle yukarıda açıklamış olduğumuz adetten dolayı mezarlıklarda/mezarlarda bulunurlar.


ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_CHARON001.jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_CHARON2.jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_CHARON3.jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_CHARON5.jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_CHARON7.jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_CHARON8.jpg