The title of the page

Mithridates I Antik Sikkeler

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,973
Beğeni
9,839
Part İmparatorluğu Kralı Mithridates I [Μιθριδάτης]Mithradates I - Mihrdad I ve aynı zamanda Büyük Mithridates olarak da bilinen MÖ 165'ten MÖ 132'ye kadar Part İmparatorluğu'nun kralı. Saltanatı sırasında Parthia Krallığı, yaptığı fetihler sonucunda Eski Doğu'da küçük bir krallıktan büyük bir siyasi güce dönüşmüştür. Mithridates, eski Ahameniş Kralların Kralı unvanını alan ilk Part kralıdır. Mithridates, eski İran güneş tanrısının adı olan Mithra'nın Yunanca halidir. Mithridates MÖ 132'de ölmüş ve yerine oğlu II. Phraates geçmiştir.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler Part İmparatorluğu Kralı I.Mithridates'e [Μιθριδάτης] ait antik sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.