The title of the page

Müzeye Bağışlanan Antik Sikkeler Dijital Sergide

Medya

Haber Editörü
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
221
Beğeni
474
Üniversite Müzesi, ilk kez antik sikkeleri dijital ortamda sergilemekle kalmayacak, aynı zamanda bilimsel olarak da erişilebilir kılacak. Bunun temeli, 2017 yılında başlatılan ve Federal Eğitim ve Araştırma Bakanlığı tarafından finanse edilen "Almanya'daki Üniversite Madeni Para Koleksiyonları Ağı" (NUMiD) ortak projesidir. 33 üniversite madeni para koleksiyonu, varlıklarını kapsamlı bir şekilde dijitalleştirmek için bu projede güçlerini birleştirdi. Ortak projenin özü, 33 proje ortağı tarafından paylaşılan bir veri tabanı yapısıdır.

csm_wuerzburg-sammlung-wllhoefer_0f760831eb.jpg

Herbert Wellhöfer'in vakfı aynı zamanda doktora sonrası (Marc Philipp Wahl) için iki yıllık bir proje pozisyonu ve iki asistanlık pozisyonunun finansmanını da içeriyor. Bu, antik sikke koleksiyonunun bilimsel olarak işlenmesini sağlar.
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.