The title of the page
  • İçerikler Ziyaretçiler İçin Kapalıdır. İçeriklere Erişim Sağlamak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir | Our content is closed for visitors. You must be a membership to access our content | Antik Sikkeler Nümizmatik

Nikopolis Antik Kenti Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,500
Beğeni
10,423
Nikopolis / Zafer Şehri [Νικόπολις ] Antik Kenti[ Diğer farklı antik bölgelerde bulunan Nicopolis isimli antik kentler ile karıştırılmamalıdır. ]

Nikopolis [Νικόπολις ] antik kenti, Yunanistan devletinin batı kesiminde, günümüz Preveza şehrine yakın bir konumdadır.

Nikopolis adı, Yunan zafer tanrıçası Nike ve Yunanca bir şehir olan Polis teriminden türemiştir. Kelimenin tam anlamıyla Zafer Şehri. Aynı zamanda Actia Nicopolis olarak da adlandırılır.

Nikopolis antik kenti MÖ 31 yılında Gaius Julius Caesar Octavianus'un [Augustus], Mısır Kraliçesi Kleopatra ve onun Romalı sevgilisi, Mark Antony arasındaki büyük Aktium deniz savaşında kazandığı zaferden sonra kurulmuştur. Kısa süre sonra, Epirus Vetus eyaletinin başkenti haline gelmiştir. Epirus Vetus [Ἐπαρχία Ἠπείρου], Antik Epirus bölgesini kapsayan Roma İmparatorluğu'nun bir eyaletidir.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz Antik Sikkeler Nikopolis [Νικόπολις ] antik kentinde darb edilmiş Antik Sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,500
Beğeni
10,423
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.