Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Ölü Deniz Yakınlarında Bulunan Tetradrahmi Gümüş Sikkeler

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Medya

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
225
Beğeni
471
Arkeologlar, Yahudilerin Hanukkah kötü adamı Antiochus IV Epiphanes yönetimindeki ayaklanma ve zulüm sırasında Judean Çölü'ne kaçtıklarının ilk fiziksel kanıtı olduğunu söyledikleri, Ölü Deniz yakınlarında 2.200 yıllık gümüş sikkelerin bir zulasını ortaya çıkardılar.
I Maccabees Maccabean İsyanı'ndan önceki dönemde, doğru adamlara her şeyi bırakıp çöle kaçmaları öğütlendi. “O zamanlar doğruluğu ve adaleti arayan birçok kişi yaşamak için çöle gitti.” Daha sonra, Şabat yasalarını yerine getirirken, kralın güçleri tarafından katledildiler.
18.-The-coin-cache.-Photography-by-Dafna-Gazit-Israel-Antiquities-Authority-640x400.jpg


Mayıs ayındaki kurtarma kazıları sırasında, Darageh Çayı Tabiatı Koruma Alanı'ndaki bir mağarada, içinde 15 gümüş tetradrahmi madeni para bulunan, inanılmaz derecede iyi korunmuş küçük bir ahşap kutu keşfedildi.
Buluntuyu açıklayan İsrail Eski Eserler Kurumu'ndan Eitan Klein'a göre, istif, muhtemelen daha sonra Maccabean İsyanı'na yol açan şiddet olaylarında ölen, kaçan bir Yahudi tarafından saklanmıştı.

.