The title of the page

Osroes I Antik Sikkeler

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,478
Beğeni
9,297
Part İmparatorluğu Kralı Osroes IPart İmparatorluğu'nun batı bölümünü bir yıl arayla yöneten Part kralı Osroes I. Roma imparatoru Trajan'ın bir istilası sırasında Ctesiphon'daki tahtından kısa bir süreliğine tahttan indirilmiştir. Ertesi yıl Trajan'ın ölümünden sonra, kral Osroes I'in yönetimi Part soyluları tarafından eski haline getirilmiş, 129 yılında Vologases III tarafından Osroes I iktidardan uzaklaştırılmıştır.

Krala ait gümüş sikkelerinin ön yüzünde I. Osroes saçları demetler halinde taç takmış halde tasvir edilmiştir. Ancak bronz sikkelerinde, yan tarafında bir boynuz ve kancalı bir taç ile tasvir edilmiştir.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler Part İmparatorluğu Kralı I. Osroes'e ait antik sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.