Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Otacilia Severa İmparatoriçenin Saflığı

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
8,161
Beğeni
12,327

Marcia Otacilia Severa - MARCIA OTACIL SEVERA AVG


Marcia Otacilia Severa, 244'ten 249'a kadar hüküm süren Roma imparatoru Marcus Julius Phillipus'un ya da daha yaygın olarak Arap Philip'in [Philip I] karısı ve 3. yüzyılın talihsiz çocuk imparatorları arasında sayılan genç imparator II. Philip'in annesidir. Aristokrat bir kökene sahipti ve ailesi, Roma imparatorluğunun bölge valileri ve konsülleriydi. Otacilia Severa'nın imparator Arap Philip'le evlenmesinden önceki ve sonraki hayatına dair hiçbir şeyin bilinmemesi, o dönemde kadınların düşük statüsüne işaret etmektedir.

Sikke ön yüzde imparatoriçe Otacilia büstü. Soldan sağa MARCIA OTACIL SEVERA AVG - Marcia Otacilia Severa Augusta: Muhterem Marcia Otacilia Severa lejantı. Sikke arka yüzde Roma'nın tevazu ve iffet tanrıçası Pudicitia. Soldan sağa PVDICITIA AVG - Pudicitia Augustae: İmparatoriçenin Saflığı lejantı. Altta SC - Senatus Consultum: Senato Kararnamesi lejantı.

Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik_OS.jpg