The title of the page
  • İçerikler Ziyaretçiler İçin Kapalıdır. İçeriklere Erişim Sağlamak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir | Our content is closed for visitors. You must be a membership to access our content | Antik Sikkeler Nümizmatik

Part İmparatorluğu Pakoros II Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,579
Beğeni
10,495
Part İmparatorluğu Kralı Pakoros II [Πακώρος Β]78'den 110'a kadar Part İmparatorluğu'nun Krallarının Kralı Pakoros II [Πακώρος Β]. Vologases I'in oğlu. II. Pacorus henüz çocukken babası tarafından eş hükümdar ilan edildi. Babasının ölümü üzerine tek hükümdar olarak hüküm sürmüştür.

Babası gibi, Pakoros da, yeni bir ticaret sistemi kurarak ve diğer güçlerle ilişkileri güçlendirerek Part İmparatorluğu'nun ekonomik kaynaklarını artırmayı içeren, daha önceki eski Part kralı Artabanus II'nin aynı politikalarını sürdürmüştür.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler Part İmparatorluğu Kralı II. Pakoros'a [Πακώρος Β] ait antik sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,579
Beğeni
10,495
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.