Antik Sikkeler Nümzimatik

Pedasa Antik Kenti Sikkeleri

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
6,044
Beğeni
12,117
Pedasa [Πήδασα] Antik Kenti

ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_PEDESA.jpg


Antik dönem ismi Pedasa [Πήδασα] olan antik kent, günümüz Muğla ilinin Milas ilçesine bağlı olan Gökçeler bölgesinde bulunan antik Leleg kentlerinden birisidir. Göktepe ve Konacık'ın kuzeyinden Torba Limanı'na kadar devam eden bölgenin Pedasa Antik Kenti'nin sınırları içinde olduğu düşünülmektedir. Pidasa, Pedasus, Pedasos [Πήδασος] ve Pedasum olarak da bilinmektedir.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz Antik Sikkeler Pedasa [Πήδασα] antik kentinde darb edilmiş Antik Sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz.

antik sikkeler nümizmatik_pedasa (1).jpg
antik sikkeler nümizmatik_pedasa (2).jpg
antik sikkeler nümizmatik_pedasa (3).jpg
antik sikkeler nümizmatik_pedasa (4).jpg
antik sikkeler nümizmatik_pedasa (5).jpg
antik sikkeler nümizmatik_pedasa (6).jpg