The title of the page

Peparethos Adası Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,988
Beğeni
9,853
Peparethos [Πεπάρηθος] AdasıTeselya bölgesinin bir parçası olan, Kuzey Sporades ada grubunu oluşturan adalardan günümüz Skopelos adası. Eski adı Peparethos'du ve tarihsel olarak ilk sakinleri Knossos antik kentinden Giritliler'dir. Antik kent adını Girit lideri Staphylus'un [Yunanca üzüm] kardeşi Peparethos'tan almıştır. Mitolojiye göre Staphylus, üzüm hasadı ve şarap tanrısı Dionysos ile Girit kralı Minos'un kızı Ariadne'nin oğludur.

Peparethos [Πεπάρηθος] adasında en önemli buluntu, Minos ve Miken dönemlerine ait önemli bir sanat eseri olarak kabul edilen Staphylus'un Kılıcı adlı bir kılıçtır.Aşağıda paylaşmış olduğumuz Antik Sikkeler Peparethos [Πεπάρηθος] adasında darb edilmiş Antik Sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,988
Beğeni
9,853
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.