The title of the page

Phraates III Antik Sikkeler

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,973
Beğeni
9,839
Part İmparatorluğu Kralı Phraates III [ Φραάτης Γ ]MÖ 69'dan MÖ 57'ye kadar Part İmparatorluğu'nun Krallarının Kralı Phraates III [ Φραάτης Γ ]. Kral Sinatruces'in oğlu ve halefidir.

Phraates III'ün tahta çıkışında, Büyük Tigranes yönetimindeki Ermenistan ve müttefiki Mithridates VI Eupator yönetimindeki Pontus egemenliği nedeniyle, imparatorluğu artık Yakın Doğu'daki en büyük güç olarak kabul edilemiyordu. Phraates III'ün saltanatı, imparatorluğunu eski konumuna geri getirme çabalarıyla damgasını vurmuştur.

İmparatorluğunun batısında, savaş bölgeyi sarmıştı. Tigranes ve Mithridates VI, onu Roma Cumhuriyeti'ne karşı savaşlarına katılmaya çağırdılar. Romalılar sırayla Phraates III'ü kendilerine katılmaya ikna etmeye çalıştılar. Phraates III görünüşte her iki tarafa da sözler verdi, ancak pasif kalmıştır.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler Part İmparatorluğu Kralı III.Phraates'e [ Φραάτης Γ ] ait antik sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.