The title of the page

Phraates IV Antik Sikkeler

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,933
Beğeni
9,797
Part İmparatorluğu Kralı Phraates IV [ Φραάτης Δ ]MÖ 37'den 2'ye kadar Part İmparatorluğu'nun Krallarının Kralı Phraates IV [ Φραάτης Δ ]. Kral II. Orodes'in [MÖ 57–37] oğlu ve halefidir. Kardeşi kral I. Pakorus'un ölümünden sonra tahta geçmiştir. Tahta geçtikten kısa bir süre sonra Phraates IV tüm kardeşlerini ve babasını öldürmüştür.

Roma İmparatoru Octavianus, kral Phraates IV'e Musa adında bir İtalyan kadın köle vermiştir. Bu kız hızla kraliçe olmuş ve Phraates IV'ün gözdesi bir kadın olup kral Phraates IV'e Phraataces isminde bir çocuk [ Kral Phraates V ] doğurmuştur. Oğlu için tahtı güvence altına almak isteyen Kraliçe Musa, Kral IV. Phraates'i, halefiyeti üzerindeki çatışmayı önlemek için dört oğlunu [ Vonones, Phraates, Seraspandes ve Rhodaspes ] Roma'ya göndermeye ikna etmiş ve MÖ 2'de Kraliçe Musa, Kral IV. Phraates'i zehirletmiştir.Kral Phraates IV, çoğunlukla babasının altında kullanılan Part antik sikkelerinin aynı stilini korumuştur. Antik Sikkelerinin ön yüzünde kısa saçlı, sakallı ve görünür bir bıyıkla tasvir edilmiştir. Başının arkasında, khvarenah yani krallık zaferi ile ilişkilendirilen bir yırtıcı kuş bulunur. Kuş, muhtemelen tanrı Verethragna'nın kuşunun bir sembolü, bir taç, bir çelenk veya bir yüzük tutmaktadır. IV. Phraates antik sikkeleri çok fazla sikke darbı yapmıştır.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler Part İmparatorluğu Kralı IV Phraates'e [ Φραάτης Δ ] ait antik sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz.

 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.