Antik Sikkeler Nümzimatik

Poimanenon Antik Kenti Sikkeleri

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
6,044
Beğeni
12,117
Poimanenon [Ποιμάνινον] Antik Kenti

ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_Poimanenon.jpg


Antik dönem ismi Poimanenon [Ποιμάνινον] olan antik kent günümüz Balıkesir/Manyas Gölü ile Susurluk arasındaki Eski Manyas [Soğuksu] köyü bölgesinde bir tepe üzerinde kuruludur.
Antik kentte yaşayanlar Poemaneni [Ποιμανηνοί] olarak adlandırılır. Poemanenus veya Poimanenos [Ποιμανηνός] Poemanentus veya Poimanentos [Ποιμάνεντος] ve Poemanenum olarak da bilinmektedir. Günümüz Soğuksu köyü’nün içerisinde önemsiz mimari parça dışında günümüze kentle ilgili kalıntı gelmemiştir.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz Antik Sikkeler Poimanenon [Ποιμάνινον] antik kentinde darb edilmiş olan Antik Sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. Antik kente ait bulunmuş fazla sikke yoktur.

ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_PO2 (7).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_PO2 (8).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_PO2 (1).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_PO2 (2).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_PO2 (3).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_PO2 (4).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_PO2 (5).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_PO2 (6).jpg