Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Poimanenon Antik Kenti Sikkeleri

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
8,174
Beğeni
12,340
Poimanenon Antik Kenti - ΠΟΙΜΑΝΗΝΩΝ

Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik_PN.jpg


Antik dönem ismi Poimanenon olan antik kent günümüz Balıkesir/Manyas Gölü ile Susurluk arasındaki Eski Manyas [Soğuksu] köyü bölgesinde bir tepe üzerinde kuruludur. Antik kentte yaşayanlar Poemaneni olarak adlandırılır. Poemanenus, Poimanenos, Poemanentus veya Poimanentos ve Poemanenum olarak da bilinmektedir. Günümüz Soğuksu köyü’nün içerisinde önemsiz mimari parça dışında günümüze kentle ilgili kalıntı gelmemiştir.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz Antik Sikkeler Poimanenon antik kentinde darb edilmiş olan Antik Sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. Antik kente ait bulunmuş fazla sikke yoktur.

ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_PO2 (8).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_PO2 (1).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_PO2 (2).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_PO2 (3).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_PO2 (4).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_PO2 (5).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_PO2 (6).jpg